Pod skrzydłami bociana

Pod skrzydłami bociana
ATLAS sponsoruje XIV Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, jaki od lat odbywa się w Łodzi. Termin tegorocznej imprezy to 21–24 września.
Festiwal, noszący imię słynnego filmowca-przyrodnika, jest największym festiwalem filmów przyrodniczych w Polsce, a od dziewiątej edycji realizowany jest w formule międzynarodowej.
– Stałe hasło festiwalu – „Promocja przyrody i krajobrazu Europy” – jednoczy twórców filmowych, ekologów i młodzież, biorącą udział w wydarzeniach festiwalowych – mówi Katarzyna Madaj-Kozłowska, dyrektor MFFP. – Festiwal składa się z konkursu głównego, któremu towarzyszą wernisaże i spotkania dyskusyjne, oraz warsztatów edukacji ekologicznej i filmowej dla dzieci i młodzieży. Biorą w nich udział uczniowie z polskich szkół oraz młodzież z zagranicy. Realizowany jest także konkurs młodzieżowego filmu przyrodniczego.
W tym roku do konkursu głównego zakwalifikowano 29 obrazów, które pokazane zostaną w ośmiu sesjach w kinie Łódzkiego Domu Kultury. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny. Filmy oceniane będą przez międzynarodowe jury, któremu przewodniczy Andrzej Bednarek prorektor PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi.
– ATLAS, producent chemii budowlanej, posiada wdrożony i certyfikowany system zarządzania środowiskowego, zgodnie ze standardem ISO 14001. Jak wiadomo, posiadanie certyfikatów nie jest obowiązkowe, ale działalność proekologiczna, będąca istotnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu, jest jednym z naszych celów strategicznych. Dlatego postanowiliśmy wspierać te działania także w sferze sztuki – stwierdził Jacek Michalak, wiceprezes GRUPY ATLAS.
Każda edycja festiwalu poświecona jest szczególnym zagadnieniom ochrony przyrody okolic Łodzi. W tym roku pokazane zostaną działania rewitalizacyjne w zakresie kultury materialnej i architektury oraz w sferze ochrony przyrody na terenie Łodzi i Zgierza.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty