Miejski plener ze ZŁOTYM WIEKIEM

Rzeźba i malarstwo zagościły w sierpniu na ulicach Krakowa i Nowej Huty. Niecodziennemu plenerowi – Krakowskiej Art Sesji – patronował także ATLAS.
Twórcami było 11 młodych artystów z Polski, Austrii i Niemiec. Zainstalowali się wokół Nowohuckiego Centrum Kultury oraz na krakowskich Bulwarach Wiślanych. Ich dzieła powstawały na żywo, dlatego w procesie twórczym nierzadko uczestniczyli okoliczni mieszkańcy, turyści, zaproszeni krytycy i media. – Koegzystencja różnych grup mieszkańców może być bardziej pełna dzięki sztuce. Krakowską Art Sesją staramy się tworzyć i promować dialog w przestrzeni publicznej – mówi Krzysztof Krzysztof, artysta rzeźbiarz, pomysłodawca i komisarz pleneru.
W swoich dziełach artyści wykorzystali m.in. nowe technologie, opracowane przez rodzime firmy lub jednostki naukowe. Dlatego nie jest dziełem przypadku udział w plenerze nowoczesnych zapraw budowlanych ATLASA, w tym specjalistycznych produktów do prac konserwatorskich linii ATLAS ZŁOTYWIEK. Zostały one użyte w rzeźbach Wioli Buczek, Krzysztofa Krzysztofa i Karola Słowika.
Krakowska Art Sesja trwała od 1 do 30 sierpnia br. Wystawa posesyjna odbędzie się od 16 do 30 września br. na krakowskim placu Szczepańskim.
O plenerze także na: http://pl-pl.facebook.com/ARTsesja

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty