Prace Stefana Krygiera w Atlasie Sztuki

9 września br. prawie pół tysiąca osób odwiedziło Atlas Sztuki, by zobaczyć indywidualną wystawę prac Stefana Krygiera, wybitnego artysty i kontynuatora tradycji łódzkiej awangardy w Polsce po II wojnie światowej. Wystawa zainaugurowała kolejny, już dziewiąty, rok działalności Atlasa Sztuki.
Artysta, urodzony w 1923 roku, przez całe swoje życie związany był z Łodzią. Był ważną postacią łódzkiego i polskiego środowiska artystycznego. Po ukończeniu studiów w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi uzyskał także dyplom architekta na Politechnice Warszawskiej.
W swojej twórczości zajmował się malarstwem, grafiką, działaniami na pograniczu form przestrzennych i environment. Na swoim koncie ma także projekty architektoniczne i urbanistyczne, zrealizowane samodzielnie oraz wspólnie z żoną Krystyną. Wiele czasu poświęcił działalności edukacyjnej, kształcąc przez prawie półwiecze tysiące absolwentów studiów w zakresie sztuk plastycznych i architektury. Wielość i różnorodność dokonań Stefana Krygiera dowodzą, że był człowiekiem wszechstronnym oraz osobą bardzo pracowitą.
Wystawa w Atlasie Sztuki to retrospektywa twórczości Profesora. Najstarszy prezentowany obiekt pochodzi z roku 1946, zaś najnowsza praca powstała w 1997 roku – roku śmierci artysty. Prace pochodzą, w znamienitej większości, z kolekcji prywatnych. Kuratorem wystawy jest dr Stefan Szydłowski.
Wystawa czynna będzie do 16 października br. Natomiast 24 września br. o godz. 18 na antenie TVP INFO pokazany zostanie reportaż z wernisażu, autorstwa Magdy Olczyk.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty