Opera na dworcu

Tego jeszcze nie było! Znani soliści operowi śpiewać będą zapowiedzi przyjazdów i odjazdów pociągów oraz inne dworcowe komunikaty. A wszystko to 13 października br. na dworcu Łódź Fabryczna, gdzie wystawiona zostanie Opera dworcowa Marcina Polaka. To efekt artystycznej współpracy Atlasa Sztuki ze spółką Przewozy Regionalne.
– Miejsce akcji wybraliśmy nieprzypadkowo – powiedział Jacek Michalak, prezes galerii oraz wiceprezes GRUPY ATLAS. Spektakl będzie artystycznym pożegnaniem z dworcem Łódź Fabryczna, który 16 października zostanie wyłączony z ruchu i poddany kilkuletniej, gruntownej przebudowie. Zniknie on pod ziemią, a na powstałym placu powstać ma nowe centrum miasta.
W spektaklu wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi. I akt Opery dworcowej rozegra się w godzinach 7.15-9.15. Partię solową zaśpiewa Dorota Wójcik, laureatka wielu konkursów wokalnych, znana też ze scen operowych Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec i Portugalii. W akcie II, między 15.15 a 17.15, wystąpi Przemysław Rezner – gościnnie występujący na scenach Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Opery na Zamku w Szczecinie. Autor libretta, Marcin Polak, jest absolwentem PWSFTiTV i pomysłodawcą szeregu akcji artystycznych, rozgrywających się w łódzkiej przestrzeni miejskiej.
Opera dworcowa jest dla Atlasa Sztuki pierwszym „wyjściem w miasto”. Partnerem przedsięwzięcia są Przewozy Regionalne sp. z o.o. Przez dwa dni poprzedzające premierę do biletów kolejowych, sprzedawanych w kasach dworca, dodawane będzie zaproszenie na premierę. Formą przypomina ono bilet kolejowy.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty