Bocian ATLASA odleciał do Belgii

Od 26 do 29 października trwał w Łodzi XVIII Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych Mediaschool 2011. Jedną z trzech głównych nagród ufundował ATLAS.
– Tegoroczny Bocian odleciał do Belgii. Mam wrażenie, że nie będzie mu tam źle – powiedział Jacek Michalak, wiceprezes ATLASA. Nagrodą Bociana – okolicznościową statuetką, której towarzyszyło 5.000 zł – nagrodzono film „Un duel” (Pojedynek) w reżyserii Pascale Brischoux z renomowanego brukselskiego Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS). Kameralną etiudę psychologiczną międzynarodowe jury doceniło za „zawodowe wykonanie, fantastyczne aktorstwo i świetne zakończenie, zostawiające głównych bohaterów w sytuacji wymagającej podjęcia decyzji”. Podkreśliło umiejętne wykorzystanie środków filmowych dla rozbudzenia emocji. To drugi film w dorobku wywodzącej się z Francji artystki.
Dlaczego producent chemii budowlanej angażuje się w festiwal filmowy? – Szkoła filmowa i ATLAS to znaki rozpoznawcze Łodzi – wyjaśnił Jacek Michalak. – Organizowany przez PWSFTViT, festiwal Mediaschool przyciąga do Łodzi młodych twórców z całego świata. ATLAS zaś w swojej społecznej odpowiedzialności biznesowej zawsze dostrzegał sztukę wysoką. Wsparcie tego festiwalu wydaje się więc naturalne.
Związki ATLASA z filmem trwają od lat. Sponsorował XIV Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, który odbył się w Łodzi pod koniec września. Wcześniej, kilkukrotnie, patronował festiwalowi Camerimage, także jako fundator nagrody. Wsparcia udzielał też produkcjom filmowym. W 2001 r., była to nominowana później do Oscara „Męska sprawa” Sławomira Fabickiego, ostatnio „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauzego. ATLAS pamięta też o innych dziedzinach sztuki. Na przełomie września i października był głównym sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, w sierpniu wsparł krakowski plener artystyczny ARTSesja 2011. 13 października, niemal w przeddzień rozpoczęcia przebudowy dworca Łódź Fabryczna, należąca do GRUPY ATLAS galeria Atlas Sztuki pożegnała go „Operą dworcową” w wykonaniu śpiewaków łódzkiego Teatru Wielkiego.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty