W gronie najlepiej zinformatyzowanych

W gronie najlepiej zinformatyzowanych
Za wdrożenie systemu SAS Business Intelligence ATLAS otrzymał wyróżnienie w „Konkursie na 100 najlepiej zinformatyzowanych firm i instytucji 2011". Oznacza to, że nasze działania znalazły się w gronie najciekawszych polskich projektów informatycznych.
Konkurs, zorganizowany po raz jedenasty, rozgrywany był w 14 kategoriach. W każdej z nich nominowanych było po 6 firm, do finału przechodziły trzy. ATLAS otrzymał wyróżnienie w kategorii przemysł budowlano-montażowy. System SAS BI, wdrożony w ATLASIE, obejmuje swym zasięgiem cztery obszary działania spółek naszej grupy: konsolidację sprawozdań finansowych, planowanie, budżetowanie oraz szeroko rozumiane raportowanie.
Konrad Marchlewski, wiceprezes GRUPY ATLAS wskazuje, że w większości firm w procesach podejmowania decyzji występuje istotna różnica pomiędzy ilością dostępnych informacji a możliwością ich przetwarzania.  W ramach całej grupy gromadzimy dużą ilość szczegółowych danych, a robimy to w różnych systemach, ponieważ nie wszystkie spółki mają ten sam system ERP – wyjaśnia.  Ta sytuacja powodowała, że dostępne informacje nie były optymalnie wykorzystywane. Stąd też ujednolicenie prezentacji danych z różnych systemów jest ogromną wartością dodaną tego projektu.
Bogusław Święcicki, dyrektor systemów informacyjnych oraz Marzanna Pasieczyńska, dyrektor Pionu Kontrolingu i Nadzoru Właścicielskiego, do kluczowych korzyści wdrożenia zaliczają oszczędność czasu w obszarze planowania i budżetowania, wyręczenie planistów w karkołomnych (często błędnych) obliczeniach, monitorowanie na bieżąco realizacji budżetu poprzez SAS Portal oraz, co ważne, dotarcie „z poziomu raportu” do szczegółów transakcji.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane w grudniowym numerze miesięcznika Businessman.pl w specjalnym dodatku „Businessman.pl TELEINFO 100 2011”, poświęconym informatyzacji polskiej gospodarki.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty