Contract Killer, czyli owca na wernisażu

Od 13 stycznia br. w ATLASIE SZTUKI podziwiać można oryginalną inicjatywę Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca, znanych łódzkich artystów zaangażowanych w ruch ochrony praw zwierząt. Otwarciu wystawy towarzyszyła… owca Melania.
Prezentowane w łódzkiej galerii zdjęcia są wyrazem sprzeciwu autorów wobec konsumpcji mięsa. Wypożyczona na kilka pierwszych dni wystawy owca Melania, rasy wrzosówka, ma przypominać skąd biorą się, tak przez większość z nas lubiane, kotlety i steki. Podczas wernisażu Melania, prawdziwe zwierzę medialne, przebywała w specjalnie wydzielonym, zaciemnionym i klimatyzowanym pomieszczeniu, zaś goście mogli podziwiać jej dostojną sylwetkę przez szybę. Aby nadmiernie nie kłopotać zainteresowanej, od 16 stycznia br. jej obecność w ATLASIE SZTUKI ograniczy się do emitowanego nagrania wideo.
Czekalska i Golec, zdeklarowani weganie, głoszą sprzeciw wobec wszelkim formom krzywdzenia zwierząt. Na cenzurowanym znajdują się nie tylko mięsne posiłki, ale także np. skórzana odzież. Sama nazwa wystawy, to z kolei odwołanie do roli, jaką zdaniem twórców pełni mięso w kontekście naszego zdrowia. Contract Killer to po angielsku płatny zabójca, któremu w rozumieniu artystów, codziennie w sklepie zlecamy wykonanie wyroku na nas samych.
Wystawa w ATLASIE SZTUKI (ul. Piotrkowska 114/116, Łódź) czynna jest do 4 marca br. Można ją oglądać od wtorku do piątku w godz. 11-20, w sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Wstęp wolny.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty