Fundacja Dobroczynności ATLAS przekazała ponad 50 mln zł

Fundacja to dzieło wielu osób, które codziennie wspierają ludzi chorych i niepełnosprawnych – tych, którzy niejednokrotnie nie są w stanie sami zapewnić sobie wystarczającej pomocy finansowej. Fundacja działa od 1996 roku, angażując się w akcje, które niosą pomoc głównie w kraju, ale i poza jego granicami. Dzięki wsparciu firmy oraz jej właścicieli Fundacja przekazała potrzebującym już ponad 50 mln złotych.
Barbara Chodnikiewicz, dyrektor Fundacji Dobroczynności, zwraca uwagę na codzienną pracę zespołu ludzi zaangażowanych w pomoc.
– Fundacja pomaga przede wszystkim osobom indywidualnym – chorym terminalnie, ludziom pozbawionym możliwości uzyskania środków finansowych na kosztowne i długotrwałe leczenie. To niemierzalna, mrówcza praca, mało spektakularna, ale niezwykle ważna, wymagająca wrażliwości i taktu. Trzeba mieć świadomość, że wiele dotkniętych chorobą osób czy rodziców chorych dzieci stara się pozyskiwać środki finansowe samodzielnie, co jest trudną rzeczą w Polsce. Muszą zmagać się z zakupem bardzo drogich leków, koniecznością zapewnienia terapii, szczepionek (na przykład na raka złośliwego skóry). Dlatego tak ważne jest finansowe wsparcie ATLASA w tej nierównej walce.
Fundacja wspiera kilka placówek: pomaga czterem domom dziecka – w Grotnikach, w Zawierciu, w Dąbrówce koło Zgierza i w Trzemiętowie – oraz otacza opieką Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie, a od pamiętnej powodzi w 1997 roku także Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie Koźlu. Instytucja angażuje się w działania akcyjne, jak choćby podczas powodzi w 1997 i 2001 roku.
Praca w Fundacji Dobroczynności to również misja. Jolanta Rojek, która pełni funkcję prezesa od 1996 roku, nie pobiera wynagrodzenia za wykonywanie swoich obowiązków.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty