Wyspiański na Mogilskim

Wyspiański na Mogilskim
W dniach 11- 15 września br. na Rondzie Mogilskim w Krakowie powstała kwiatowa mozaika inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Ta niecodzienna galeria sztuki w plenerze to owoc wspólnej pracy amatorów i artystów, przy fachowym wsparciu ATLASA.
Podczas czterodniowej akcji dzieci, młodzież i dorośli ułożyli mozaikę zaprojektowaną przez Lubosza Karwata, artystę i pomysłodawcę projektu. – To bardzo wdzięczny sposób na odzyskanie przestrzeni miejskiej. Mam nadzieję, że idea ta rozszerzy się na cykl imprez plenerowych, które zamieniłyby Rondo Mogilskie w wielką, wielobarwną i otwartą dla każdego, galerię – mówi Lubosz Karwat. – Street art jest nie tylko sposobem na spędzenie czasu w mieście, ale i lekiem na szarą, industrialną rzeczywistość.
Na rzecz realizacji projektu ATLAS przekazał m.in. wysokoelastyczne kleje ATLAS PLUS, wsparł też organizatorów doradztwem technicznym. – Jestem zaskoczony efektami pracy i zaangażowaniem mieszkańców Krakowa – stwierdził Tomasz Rusek, doradca techniczny ATLASA, który nadzorował miejskie przedsięwzięcie.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty