Oszczędzanie wody - jak racjonalnie użytkować wodę i zaoszczędzić pieniądze?

Budujemy eko dom

Wydawać by się mogło, że brak wody nam nie zagraża. Czy zatem nie musimy myśleć o oszczędzaniu wody? Wręcz przeciwnie, musimy zmienić nasze nawyki. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko wodę, ale też kilka złotych w naszych portfelach. Kwestię racjonalnego użytkowania wody omawia Anna Żyła, Główny Ekolog Banku Ochrony Środowiska, Zastępca Dyrektora Departamentu Ekologii i Strategii.

Ekologia - dom energooszczędny - BOŚ Bank

Dlaczego warto oszczędzać wodę?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wody tracimy zupełnie nieświadomie. Na przykład jeśli z naszego kranu kapie jedna kropla na sekundę, to rocznie w ten sposób marnujemy prawie 12 tys. litrów. To wystarczyłoby do napełnienia 60 wanien o popularnej w naszych domach pojemności 200 litrów.

Wodę warto oszczędzać nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych – tylko przez wspomniany kapiący kran marnujemy wodę o wartości kilkudziesięciu złotych. Jeśli do tego nie zakręcamy kranu podczas mycia zębów, myjemy naczynia pod bieżącą wodą, a zmywarkę włączamy nawet, gdy nie jest pełna, kolejne złotówki wypływają z naszych portfeli szerokim strumieniem.

Warto więc zmienić swoje przyzwyczajenia, a także zainteresować się przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, które pomogą nam oszczędzać wodę i pieniądze.

EKO Pożyczka - łatwiejsze oszczędzanie wody i pieniędzy

Jednym z ciekawych pomysłów jest EKO Pożyczkaoferowana przez Bank Ochrony Środowiska klientom indywidualnym, którzy chcą stosować w swoich domach i mieszkaniach rozwiązania przyjazne naturze lub planują zakup ekologicznych artykułów budowlanych.

Dzięki tej pożyczce można na przykład kupić krany z fotokomórką czy spłuczki dwufunkcyjne, które są droższe od tych „standardowych”, przez co wiele osób nie decyduje się na ich zakup.

Promocyjny kredyt BOŚ Banku można przeznaczyć także m.in. na zakup i montaż termoizolacyjnych okien i drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła, pokryć dachowych o naturalnym pochodzeniu (np. gont, dachówka ceramiczna czy łupki), kotłów centralnego ogrzewania, systemów dociepleniowych, pomp ciepła, czy rekuperatorów.

Dzięki wsparciu w postaci EKO Pożyczki rozwiązania te są nie tylko ekologiczne, ale też w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędzania wody oraz energii, obniżając jednocześnie wydatki związane z prowadzeniem domu.

Przeczytaj dodatkowo:

Dofinansowanie pompy ciepła – jak je otrzymać?
Oszczędzanie wody - jak racjonalnie użytkować wodę i zaoszczędzić pieniądze?
Oszczędzanie wody - jak racjonalnie użytkować wodę i zaoszczędzić pieniądze?
Oszczędzanie wody - jak racjonalnie użytkować wodę i zaoszczędzić pieniądze?
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie

Authors: muratordom.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty