Termomodernizacja - skąd pieniądze na wymianę okien, ocieplenie domu i instalację c.o.

Budujemy eko dom

Coraz niższe zapotrzebowanie na energię, to jeden z warunków jakie stawia się nowym i remontowanym budynkom. To nie tylko kwestia ekologii, ale także niższych rachunków za ogrzewanie. To dlatego termomodernizacja jest coraz popularniejsza. Kwestię wspierania przedsięwzięć termomodernizacyjnych omawia Iwetta Markiewicz, ekspert ds. inżynierii środowiska w Banku Ochrony Środowiska.

Drukuj artykuł Poleć artykuł
Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja – sposób na obniżenie domowych rachunków

Każdy z nas zastanawiał się nieraz, czy istnieje skuteczny sposób na obniżenie domowych rachunków. Jak się okazuje, jedną z bardziej efektywnych metod redukcji kosztów związanych z użytkowaniem budynków jest termomodernizacja. Jej istota sprowadza się do kompleksowej realizacji działań, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energięcieplną do ogrzewania naszych mieszkań, jak i wody, z której na co dzień korzystamy.

Termomodernizacja z kredytem preferencyjnym

BOŚ Bank od 1998 roku z powodzeniem uczestniczy w systemie wspierania przedsięwzięć termomodernizacyjnych (od 2008 roku także remontowych), oferując kredyty z premią z państwowego Funduszu Termomodernizacji i Remontów. W tym roku jednak akcja kredytowa została wstrzymana z powodu braku wolnych środków w Funduszu.

Na szczęście właściciele budynków, decydujący się na termomodernizację,np. na jego ocieplenie, wymianę okien, modernizację instalacji grzewczej, mogą sięgnąć po ofertę kredytową przygotowaną przez BOŚ Bank we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kredyty te charakteryzują się niższym oprocentowaniem od standardowych bankowych produktów finansowych lub dotacją do kapitału, wypłacaną po zakończeniu przedsięwzięcia.

Warunki preferencyjnychkredytówudzielanych we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska różnią się w zależności od regionu czy lokalnych priorytetów. Mogą się także zmieniać w czasie, dlatego szczegóły najlepiej sprawdzić na stronie internetowej www.bosbank.pl w zakładce Ekologia lub zapytać w najbliższej placówce BOŚ Banku.

Dopłaty do kredytów do mieszkań i domów energooszczędnych i pasywnych

Racjonalnemu wykorzystaniu energii cieplnej dedykowany jest program dopłat NFOŚiGW, skierowany do osób budujących lub nabywających domy albo lokale w domach energooszczędnych lub pasywnych.

W przypadku domów jednorodzinnych dopłata wynosić będzie 30 tys. zł lub 50 tys. złw zależności od wartości wskaźnika zapotrzebowania na energię użytkową dla ogrzewania i wentylacji.

Dla lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych dopłata wyniesie 11 tys. zł lub 16 tys. zł. BOŚ jest jednym z siedmiu banków uczestniczących w systemie.

Z dużą satysfakcją odnotowujemy, iż potrzebom związanym z racjonalizacją zużycia energii w budynkach wychodzą naprzeciw korzystne propozycje finansowania inwestycji.

Przeczytaj dodatkowo:

Termomodernizacja - skąd pieniądze na wymianę okien, ocieplenie domu i instalację c.o.
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie
Termomodernizacja - skąd pieniądze na wymianę okien, ocieplenie domu i instalację c.o.
Dofinansowanie pompy ciepła – jak je otrzymać?
Kolektory słoneczne - ekologiczne i ekonomiczne walory instalacji solarnych

Authors: muratordom.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty