Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie

Budujemy eko dom

Ekologia stała się modna. Świadomie wybieramy produkty „eko”, więcej wiemy na temat życia w zgodzie z przyrodą. Wciąż jednak nie kojarzymy ekologii z szansą na spore oszczędności w domowym budżecie. Podpowiadamy, jak to zmienić.

Dofinansowanie pompy ciepła

Ekologiaprzebojem wtargnęła do polskich domów, stała się modna. Coraz częściej spotkamy się z oznaczeniem "eko" na otaczających nas produktach, coraz bardziej świadomie je wybieramy, coraz więcej wiemy na temat zdrowego stylu życia w zgodzie z przyrodą.

Nadal jednak ekologia kojarzy nam się bardziej z odpowiedzialną postawą życiową, zdrową żywnością i ruchami proekologicznymi niż szansą dla budżetów polskich gospodarstw domowych. Niesłusznie.

Prawda jest taka, że na ekologii można sporo zarobić, że bycie "eko" się po prostu opłaca, a zysk ten poza wymiarem emocjonalnym ma także swoje policzalne odzwierciedlenie w pieniądzu.

Wyobraźmy sobie przeciętnego Polaka - Pana Kowalskiego. Pan Marek, ojciec dwójki dzieci wraz z żoną budują dom na przedmieściach.  Przed nimi kilka kluczowych decyzji do podjęcia: jaki system ogrzewania zainstalować, jakie wstawić okna czy jaki wybrać dach.

Żona Pana Kowalskiego marzy o pięknym sprzęcie do nowej kuchni, na domiar złego ich syn wyrósł ze swojego rowerka i potrzebny jest mu nowy.

Wielkim wyzwaniem dla przeciętnego, niezbyt majętnego Polaka pozostaje odpowiedź na pytanie skąd wziąć środki na te wszystkie potrzeby i często staje przed wyborem co jest ważniejsze: dach i ocieplenie nowego domu czy marzenie syna o nowym rowerze.  Zaskakująco z pomocą naszym bohaterom przychodzi właśnie ekologia.

Co łączy kocioł centralnego ogrzewania z dziecięcym rowerkiem?

Jeśli Państwo Kowalscy do swojego nowego domu wybiorą pokrycie dachu o pochodzeniu naturalnym (np. popularną dachówkę ceramiczną), a Pani Kowalska wybierze do swojej kuchni powszechnie dostępny sprzęt AGD w klasie energetycznej A++ to najlepszym i najtańszym sposobem na sfinansowanie ich zakupów jest ekoPożyczka.

Produkt kredytowy, którego marża jest ponad dwukrotnie niższa niż w klasycznej pożyczce gotówkowej. Dodatkowo w Banku Ochrony Środowiska (nazwa Banku nie wzięła się znikąd) mogą zawnioskować o obniżenie prowizji za udzielenie kredytu. Ale co z rowerkiem dla syna? Mogą go kupić również z pomocą tej pożyczki ponieważ BOŚ Bank ekologię interpretuje także jako zdrowy tryb życia w ruchu i blisko natury – a te kryteria spełnia jazda na rowerze. Co więcej, jeśli Pan Kowalski zamarzy o nowym samochodzie to wybierając  pojazd o napędzie elektrycznym będzie go mógł nabyć również za pomocą ekoPożyczki.

Nie możliwe, że jest tak różowo - gdzieś musi być jakieś drugie dno

Nie jest różowo tylko zielono, a drugie dno jest, ale pozytywne. Instalacja w domu urządzeń i rozwiązań proekologicznych poza możliwością uzyskania preferencyjnego kredytu na ich nabycie umożliwia także obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości.

Zastosowanie okien o określonym współczynniku przenikania ciepła pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, a klasa sprzętu A++ pomaga obniżyć rachunki za prąd.

Zmartwieniem Państwa Kowalskich pozostanie tylko decyzja na co wydać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze.

Co można kupić z ekoPożyczką

Katalog towarów, które możemy nabyć przy użyciu ekoPożyczki jest długi i cały czas jest przez Bank rozszerzany. Możemy zaciągnąć ją na zakup zarówno całkiem małych jak i dużych towarów i urządzeń.

Kredytmożna zaciągnąć już od kwoty 1000 zł. Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę w oddziale BOŚ Banku lub przez internet na www.gotowka.bosbank.pl

Jeśli na ekologii można zarabiać, dlaczego z tego nie skorzystać?

Przeczytaj dodatkowo:

Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie
Na domowej ekologii da się zarobić - podwójnie

Authors: muratordom.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty